Czym jest prefabrykacja?

By 13 listopada 2018Poradnik inwestora
BAZA WIEDZY

Czym jest prefabrykacja?

Prefabrykacja oznacza, że elementy składowe domu ( konstrukcja ścian, stropu i dachu ) powstają w halach fabrycznych przy użyciu nowoczesnych maszyn cyfrowych. Proces taki, pozwala na wysoką precyzję wykonania, co ułatwia zarówno realizację jak i wykończenie budynku oraz ma wpływ na dobrą termikę budynku.
Ponieważ proces produkcyjny nie jest narażony na działanie warunków atmosferycznych, czas wykonania budynku jest dużo szybszy, co skraca czas realizacji całej inwestycji, który trwa ok. 3 miesiące.
Dzięki doskonałemu dopasowaniu elementów na etapie produkcji, montaż budynku wykonany jest niezwykle sprawnie i trwa zaledwie do kilkunastu godzin. Pozwala to na szybkie wejście z realizacją instalacji dekarskich, elektrycznych, hydraulicznych i innych i w etapie końcowym, ekip wykończeniowych.
Prefabrykacja to od dawna znana i ceniona metoda w krajach skandynawskich. Pozwala na najszybszą realizację własnego, ciepłego domu, przy zachowaniu wysokiej jakości budynku i ostatecznie niskich kosztach utrzymania dla użytkowników. Dlatego na naszym rynku powstaje coraz więcej domów w tej technologii i zyskuje ona coraz szersze grono zwolenników.

Zapytaj o najlepszą ofertę na budowę Twojego domu!