Energooszczędna ściana na bazie konstrukcji drewnianej

BAZA WIEDZY

Energooszczędna ściana na bazie konstrukcji drewnianej

Technologia sprawdzona w Skandynawii o dużo zimniejszym Klimacie, doceniona także przez oszczędnych, lecz bardzo wymagających Niemców.
Dzięki zastosowaniu popularnej w Skandynawii technologii prefabrykacji ścian i stopów budynki cechuje wysoka energooszczędność, konstrukcja natomiast posiada wysoką sztywność i wytrzymałość dzięki zbijaniu i jednocześnie klejeniu elementów konstrukcji. Konstrukcja pozbawiona jest także mostków termicznych, charakterystycznych dla budownictwa tradycyjnego, które występują na złączach pustaków lub przy oknach co ma wpływ na energetykę i ciepło w budynku. Szczelność wilgotnościowa, porównywalna jest do budownictwa tradycyjnego, natomiast izolacja termiczna budynku jest dużo wyższa. Przy tradycyjnym budownictwie współczynnik U izolacji termicznej wynosi 0,3. Natomiast przy ścianach wielowarstwowych drewnianych na bazie konstrukcji skandynawskiej wspomniany współczynnik U jest dwukrotnie niższy i wynosi 0,15. Drewniane stropy produkowane w naszej technologii są pozbawione efektu trzeszczenia i osiągają parametry tradycyjnych, popularnie stosowanych stropów betonowych. Wewnętrzne przestrzenie stropów wypełniane są izolacją celulozową lub specjalnymi granulowanymi wełnami mineralnymi co zapewnia doskonałą izolację zarówno termiczną jak i akustyczną.

Budowa domu w Teresinie

Przed przystąpieniem do wykonania i budowy domu, wszelkie kwestie związane z rozmieszczeniem kanalizacji, gniazdek, grzejników, gniazdek itp. są uzgadniane przez Inwestora z architektem odpowiedzialnym za ten etap prac. Przygotowanie prefabrykowanych ścian, stropów, konstrukcji dachowej wykonywana jest w halach fabrycznych przy użyciu maszyn i technologii cyfrowej co gwarantuje najwyższą jakość domu. Dzięki takiemu procesowi ściany są idealnie równe co znacznie ułatwia prace zarówno montażowe jak i wykończeniowe wewnątrz budynku.

Elementy ścian i stropów oprócz zbijania są dodatkowo klejone dzięki czemu osiągają tak wysokie parametry wytrzymałościowe.

Prawidłowo zbudowany dom drewniany, jest bardzo trwały, czego najlepszym przykładem są zabytkowe budynki drewniane, które można obejrzeć np. w skansenach. Budownictwo drewniane potrafi przetrwać w dobrym stanie nawet do 300 lat. Najstarszy i obecnie zamieszkały budynek drewniany został zbudowany w XI w. W Danii. Najważniejsza oprócz jakości użytych materiałów i wykonania jest właściwa wentylacja i konserwacja dachu, rynien oraz rur spustowych.
Współczesne materiały i technologie stosowane w budownictwie szkieletowym drewnianym są wciąż doskonalone, aby uzyskać jak najwyższą jakość i trwałość. Do budowy oferowanych przez naszą firmę domów wykorzystujemy tylko materiały wysokiej jakości. Sprowadzamy z Niemiec drewno kl.C24, z którego wykonujemy konstrukcję budynków. Jest to certyfikowane drewno, suszone termicznie i strugane czterostronnie, gwarantujące trwałość. Do wykończenia domu używane są tylko sprawdzone materiały, posiadające atesty i świadectwa dopuszczenia do stosowania w budownictwie.

Montaż elementów ścian za pomocą dźwigu

Wiele firm na naszym rynku wciąż buduje w technologii tradycyjnej, która nie potrafi sprostać wymaganiom dotyczącym energooszczędności budynku. Podczas użytkowania takiego domu Inwestorzy borykają się często z wysokimi kosztami ogrzewania, podwyższoną wilgotnością i uciążliwymi usterkami.
Podczas prowadzenia budowy metodą tradycyjną może dojąć także do sporych rozbieżności pomiędzy projektem, a wykonawstwem a w związku z tym także finansowych. Jeżeli Inwestor sam podejmie się nadzorowania budowy, musi zaangażować się w samodzielne prowadzenie wielu prac i rozwiązywanie licznych problemów.
Zlecenie budowy domu profesjonalnej firmie z elementów prefabrykowanych, to gwarancja sprawnie i fachowo przeprowadzonego procesu budowy ciepłego i energooszczędnego domu, przy zachowaniu ściśle określonych na początku kosztów i minimalnym zaangażowaniu Inwestora.

Zalety technologii na bazie wysoce energooszczędnych wielowarstwowych ścian w konstrukcji drewnianej:

 • Dokładność wykonania dzięki procesowi prefabrykacji;
 • Brak mostków termicznych;
 • Parametry cieplne dwukrotnie wyższe niż przy tradycyjnym budownictwie przy porównywalnych kosztach;
 • Gwarantuje niskie koszty utrzymania budynku;
 • Zapewnia szybkie nagrzewanie się budynku np. za pomocą pompy ciepła;
 • Pozwala na dowolność aranżacji wnętrza za pomocą ścianek działowych;
 • Gwarantuje uzyskanie większej powierzchni wnętrza domu, dzięki mniejszej grubości ścian przy zachowaniu doskonałych parametrów izolacyjnych (ściana ma 34 cm zamiast 42 cm);
 • Konstrukcja ścian pozwala na dowolną instalację np. szafek, obrazów, bez konieczności stosowania specjalnych kołków;
 • Daje możliwość realizacji budynku nawet przy niskich temperaturach, gdyż ściany dostarczane są z izolacją i oknami;
 • Realizacja przebiega w sposób suchy, dzięki czemu nie trzeba sezonować budynku i można od razu wykonywać prace wykończeniowe po oddaniu budynku;
 • Prefabrykacja pozwala na dokładne zaplanowanie i pełną kontrolę kosztów;
 • Krótki czas realizacji domu ok. 3 miesiące;
 • Gwarancja długowieczności budynku, dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości.

Ukończony budynek Aurora Mini w Teresinie. Budowa trwała trzy miesiące

Zapytaj o najlepszą ofertę na budowę Twojego domu!