FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Czy budujecie w technologii tradycyjnej?

Nie budujemy już w technologii tradycyjnej – murowanej ze względu na kilkukrotnie dłuższy czas budowy oraz znacznie gorsze parametry cieplne przy porównywalnych kosztach realizacji.

Czy budujecie w całym kraju?

Budujemy na terenie Mazowsza budynki w stanie deweloperskim.
Konstrukcje budynku w obydwu oferowanych technologiach wraz z płytą fundamentową możemy zrealizować na terenie całego kraju.

Czy pomagacie w uzyskaniu zezwolenia na budowę?

Pomagamy w uzyskaniu wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia na budowę, skompletowaniu dokumentów do kredytu, a także w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę lub pompy ciepła.

W jakich technologiach budujecie?

Budujemy wyłącznie domy energooszczędne w dwóch technologiach prefabrykowanych:
  • energooszczędnej wielowarstwowej ściany na bazie konstrukcji drewnianej (tzw. domy szkieletowe)
  • bezspoinowej keramzytowej ściany ceramicznej.
Realizacje wykonujemy wyłącznie na płytach fundamentowych, które zapewniają doskonałą izolację budynku od podstaw.

Czy realizujecie tylko własne projekty i czy są możliwe zmiany?

Nasze projekty są przemyślane pod kątem kosztów realizacji i optymalizacji konstrukcyjnej. Co pozwala na realizację domu „energo” w dobrej cenie. Realizujemy również projekty naszych partnerskich pracowni jak Murator i Z500, ale także innych.
Istnieje również możliwość przygotowania indywidualnego projektu we współpracy z naszymi architektami.

Jaka jest minimalna wielkość działki pod wasz dom Patrycja?

Te parametry wyznaczają przepisy. Dla domu z działką minimalna szerokość to 25,5 m, zwykle odległość od ulicy do budynku to 6 m, a minimalnie za budynkiem to 4 m. Generalnie przy odpowiednich parametrach minimalna działka, może mieć powierzchnię od ok. 500 m², ale zalecamy 800-1000 m².

Czy instalujecie szamba i przyłącza?

W szczególnych przypadkach możemy pomóc w przyłączach, jednak nie chcemy brać odpowiedzialności za terminowość dostawców mediów.

Czy wykonujecie zabudowę kuchenną?

Oferujemy wykonanie projektu kuchni IKEA we współpracy z naszym architektem oraz jej montaż.

Czy wykonujecie piwnice?

Wykonujemy wyłącznie domy na płytach fundamentowych, wg projektów które nie przewidują podpiwniczenia.

Ile czasu trwa budowa?

Czas uzyskania zezwolenia na budowę to ok. 3 miesiące od chwili decyzji Inwestora. Zakładając, że nie trafimy na niestandardowe sytuacje typu: stanowisko archeologiczne, melioracje, czy tereny leśne.
Czas potrzebny na załatwienie procedur kredytowych to ok. 2-3 miesiące.
Sama budowa budynku trwa od 2-4 miesięcy w zależności od typu projektu i warunków atmosferycznych. Dom „Patrycja” o powierzchni 151,50 m² realizujemy 3-4 miesiące.
Dlatego zachęcamy do zamawiania realizacji budynku z rocznym wyprzedzeniem, mając na uwadze czas niezbędny na procedury związane z dokumentacją.

Ile czasu czeka się na wejście na budowę?

Różnie w zależności od ilości umów, obłożenia naszych fabryk i długości czasu niezbędnego do uzyskania dokumentów do zezwolenia na budowę oraz formalności kredytowych ( jeśli takie są ). Przeciętnie od 3 do 7 miesięcy.

Czy budujecie tylko na własnych działkach i tylko osiedla?

Budujemy domy na naszych osiedlach pod Warszawą, a także na działkach indywidualnych Inwestorów.

Czy dom energooszczędny jest drogi?

Cena jest porównywalna z domem budowanym technologią tradycyjną. Jednak koszty przy budowie domu w technologii prefabrykowanej są podane od razu w całości, sprecyzowane i niezmienne. Czego nie ma przy tradycyjnym budownictwie . Technologia prefabrykowana gwarantuje stałe, niezmienne koszty, szybką realizację przy zachowaniu doskonałych parametrów izolacji cieplnej.
Dla przykładu koszt budynku „Patrycja” to 2300 zł brutto za m² z płytą fundamentową w stanie deweloperskim.

Jakie są koszty utrzymania domu energooszczędnego?

Koszt utrzymania budynku „Aurora mini” o powierzchni 90m² wybudowanego w technologii wielowarstwowej drewnianej z ogrzewaniem pompą ciepła oraz systemem rekuperacji to 520 zł za 2 miesiące zimowe ( XII.2017 r/ I.2018 r ). Kwota obejmuje rachunki nie tylko za ogrzewanie, ale za użytkowanie wszystkich urządzeń elektrycznych użytkowanych w domu np.: płyta indukcyjna, piekarnik, oświetlenie, komputer, odbiornik radiowy i telewizyjny itd.
Zainstalowanie w budynku paneli fotowoltaicznych, powoduje znacznie obniżenie rachunków lub redukuje koszty energetyczne do zera.

Jakich udzielacie gwarancji na dom?

Dajemy gwarancję do 25 lat zgodnie z zapisami w karcie gwarancyjnej producentów.

Jak zacząć procedurę działania z Wami?

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy i na spotkanie z fachowcem, który zapozna Państwa z proponowanymi technologiami, udostępni domy już wybudowane do obejrzenia, doradzi w kwestii wyboru działki lub projektu.
Po wykonaniu oferty na wybrany przez Państwa projekt w konkretnej technologii i podjęciu decyzji o budowie domu, podpisujemy umowę rezerwacyjną przy której pobieramy 5% zaliczki od wartości i ewentualnie koszty dokumentacji do zezwolenia jeśli zlecacie Państwo naszej firmie uzyskanie zezwolenia na budowę. Uruchamiamy wówczas procedury u geodety, geotechnika, architektów oraz inżynierów poszczególnych działów.
Po złożeniu wniosku o zezwolenie i ewentualnym uzyskaniu finansowania, podpisujemy umowę główną. Po uzyskaniu zezwolenia przechodzimy do realizacji projektu.

W jaki sposób następują płatności?

Płatności są dokonywane w transzach:
  • 5% przy umowie rezerwacyjnej
  • 30% na miesiąc przed wejściem na budowę
  • 30% przed wejściem na konstrukcję
  • 30% przed wejściem instalatorów
  • 5% po zakończeniu prac
Uwaga: system płatności nie dotyczy deweloperów.

Czy przebywając zagranicą można Wam zlecić formalności i budowę?

Realizujemy budowy dla Inwestorów zarówno z Polski jak i spoza granic naszego kraju. Mamy Klientów z Anglii, Niemiec, Rosji a ostatnio nawet z Kanady. Pełnomocnictwo potwierdza Konsul RP.

Jak mądrze porównać oferty biorąc pod uwagę cenę metra kwadratowego?

Porównując oferty należy patrzeć na całą ofertę, a nie na cenę 1m².
Niekiedy ceny podawane są bez kosztów dokumentacji, nadzoru, transportu ścian, kosztów montażu, czy zakwaterowania ekip.
Porównując oferty trzeba patrzeć na parametry elementów składowych, takich jak np. ściany, okna, płyty, fundamenty, pokrycie dachu. Trzeba zwrócić uwagę, czy w cenie jest jednostka grzewcza i jaka jest jej jakość. Należy także zwrócić uwagę na to, jaka jest jakość proponowanych elementów takich jak np: drzwi, dach, rekuperacja, pompa ciepła itp.

Czy wykonujecie prace wykończeniowe?

Nie zajmujemy się wykonywaniem prac wykończeniowych. Oddajemy Klientowi budynek w stanie deweloperskim – do indywidualnego wykończenia.

Czy macie własne działki i na co zwrócić uwagę kupując działkę pod budowę?

Mamy w ofercie własne tereny pod Warszawą.
Temat zakupu działki pod budowę, jest szeroki. Naszym doświadczeniem dzielimy się z Państwem w zakładce „BAZA WIEDZY”.

Czy pracujecie w weekendy i czy spotkanie jest odpłatne, czy za wycenę trzeba płacić?

Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00. Jednak po uprzednim umówieniu , pracownicy naszej firmy chętnie spotkają się z Państwem w innych godzinach w siedzibie naszej firmy, na Państwa działce lub w budowanym przez naszą firmę budynku. Zarówno spotkanie informacyjne, udostępnienie budynku do obejrzenia lub sporządzenie oferty są nieodpłatne.

Czy firma posiada polisę OC?

Nasza firma posiada polisę OC, która jest również załącznikiem OC do każdej zawieranej z Inwestorem umowy.

Zapytaj o najlepszą ofertę na budowę Twojego domu!