Świeże powietrze w domu, czyli zalety rekuperacji

BAZA WIEDZY

Świeże powietrze w domu, czyli zalety rekuperacji

Podstawową korzyścią z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli z rekuperacji jest rzeczywiście odczuwalny komfort klimatyczny, który zapewnia stała wymiana zużytego powietrza na powietrze świeże.

Na dostępie do świeżego, filtrowanego powietrza korzysta również samopoczucie człowieka i zdrowie. Znikają bóle głowy i bezsenność, wzrasta witalność i energia. Wszystko dlatego, że organizm otrzymuje wysoką jakość powietrza o optymalnej zawartości dwutlenku węgla, pozbawionego kurzu i zanieczyszczeń zewnętrznych. Codziennie człowiek potrzebuje 30 kg powietrza!

Rekuperator wyposażony jest w przeciwprądowy wymiennik ciepła, nowoczesne i energooszczędne wentylatory z elektroniczną komutacją EC z łopatkami pochylonymi do przodu, filtr powietrza nawiewnego oraz filtr powietrza wywiewnego. Rekuperator posiada zaawansowany technologicznie, prosty w obsłudze sterownik, który umożliwia m.in. programowanie prędkości wentylatorów, obsługę nagrzewnicy wtórnej, obsługę gruntowego wymiennika ciepła (GWC), sterowanie temperaturą nawiewu (przy zastosowaniu nagrzewnicy wtórnej) i pomiar 5 temperatur (pomieszczenie, wywiew, nawiew, czerpnia, wyrzutnia).

Przy budowie energooszczędnego, ciepłego i szczelnego domu, nie może być mowy o innym sposobie wentylacji, niż mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Żaden inny sposób poza rekuperacją nie gwarantuje stałej wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła. Maksymalnie energooszczędnego domu, nie da się wybudować bez rekuperacji.

Zapytaj o najlepszą ofertę na budowę Twojego domu!