TECHNOLOGIA

Prefabrykacja – zalety nowoczesnych rozwiązań

Czy uwierzysz nam, jeżeli powiemy, że Twój do może być gotowy nawet w 3 miesiące? To co dla pokolenia naszych rodziców brzmi jak bajka, dla nas jest już codziennością. Domy prefabrykowane i modułowe pod względem użytkowym nie różnią się niczym od budowanych metodą tradycyjną. Mają jednak zalety, które znacząco działają na ich korzyść.

Domy prefabrykowane to takie, których większość elementów powstała w fabryce. To właśnie tam, dzięki zaawansowanemu postępowi technologicznemu, tworzy się większe gotowe elementy budynku takie jak ściany, stropy czy dachy, a także przestrzenne moduły stanowiące całość. Są to elementy, z których – jak z klocków – można złożyć gotowy budynek.

Wszystkie części takiego domu poddawane są surowej i precyzyjnej kontroli technicznej co pozwala wykluczyć błędy już na etapie produkcji. Uniezależnienie od pogody sprawia, że budynek może powstać o dowolnej porze roku. Czystość prac gwarantuje z kolei, że posesja nie wymaga po budowie gruntownego sprzątania, a szybkość stawiania budynku zmniejsza ryzyko kradzieży materiałów, czy narzędzi. Aktualnie prefabrykacja, to najkrótsza droga do własnego domu, którą docenia coraz więcej osób marzących o wyprowadzce „na swoje”.

DOM Z KERAMZYTU CZY DOM SZKIELETOWY?

Wybierz technologię najlepszą dla Ciebie!

Nasza firma specjalizuje się w realizacji domów w dwóch nowoczesnych technologiach:  bezspoinowych keramzytowych ścian ceramicznych oraz wysoce energooszczędnych, wielowarstwowych ścian na bazie konstrukcji drewnianej (tzw. domy szkieletowe).
Obydwie technologie charakteryzują się wysoką elastycznością rozwiązań i energooszczędnością, a także krótkim czasem realizacji. Po zakończeniu montażu natychmiast można przystąpić do prac wykończeniowych, bez konieczności sezonowania budynku.

Wybierz technologię bezspoinowych keramzytowych ścian ceramicznych, jeżeli zależy Ci na tym by:

  • Postawić dom bez tynkowania, szpachlowania i zbędnych kosztów w ciągu jednego tygodnia
  • Zaoszczędzić pieniądze i uniknąć kłopotów związanych ze zbyt długim czasem powstawania budynku do stanu surowego
  • Zrealizować, nawet najbardziej skomplikowany projekt architektoniczny
  • Zapewnić wysoką kumulacyjność cieplną, ogniotrwałość i dźwiękoszczelność
  • Zapewnić doskonały mikroklimat wewnątrz budynku

Wybierz technologię wysoce energooszczędnych, wielowarstwowych ścian na bazie konstrukcji drewnianej, jeżeli zależy Ci na tym, by:

  • Zapewnić szybkie nagrzewanie się budynku za pomocą wydajnej jednostki grzewczej np. pompy ciepła
  • Dowolnie zaaranżować wnętrza dzięki łatwemu przestawianiu ścianek działowych
  • Zapewnić sobie niskie koszty utrzymania budynku
  • Zyskać większą powierzchnię wnętrza domu dzięki mniejszej grubości ściany, przy zachowaniu doskonałych parametrów izolacyjnych
  • Mieć możliwość prostego i dowolnego mocowania np. szafek, obrazów, bez konieczności stosowania specjalnych kołków
CERTYFIKATY

Najwyższa jakość technologii potwierdzona certyfikatami i atestami

Zapytaj o najlepszą ofertę na budowę Twojego domu!